Καλωσήλθατε στη νέα σχολική μας ιστοσελίδα!

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.

Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Στο αρχικό Μενού κάτω από το Σχολείο μας μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο Σχολείο μας, κανονισμούς λειτουργίας, το σχέδιο δράσης και την εξωτερική αξιολόγηση του Σχολείου μας.

Τα τελευταία μας νέα!

Επιλογή πρακτορείου για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής της Β΄ Λυκείου στην Κέρκυρα

Για την τετραήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄  Λυκείου του ΓΕ.Λ. Αξιού στην Κέρκυρα, τον Απρίλιο του 2024, επιλέχθηκε η προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου «Apollo». Η προσφορά περιλαμβάνει τρεις διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο Aqualand Resort 4* με ημιδιατροφή στην τιμή των 180 €. Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται μεταξύ άλλων και οι νυχτερινές μετακινήσεις.

Εξετάστηκαν όλες οι  προσφορές από άλλα τέσσερα ταξιδιωτικά πρακτορεία, οι οποίες συνοπτικά έχουν ως εξής :

• «MAZI» για το Hotel Divani Corfu Palace 4* με ημιδιατροφή στα 240 €.

• «GASSI» για το RODOSTAMO 5* με ημιδιατροφή στα 185 €.

• «MENTOR» για το CORFU HOLIDAY PALACE 5*  με ημιδιατροφή στα 199 €.

• «ATHOS HELLAS» για το Hotel Divani Corfu Palace 4* με ημιδιατροφή στα 225 €, για το Golden Alexandros 4* με ημιδιατροφή στα 165 €, για το Ariti Grand Hotel 4* με ημιδιατροφή στα 189 .

Βασικά κριτήρια για την τελική επιλογή ήταν οι οικονομικές δυνατότητες των γονέων/κηδεμόνων των μαθητών και οι προσφερόμενες υπηρεσίες.

Οι αναλυτικές προσφορές όλων των ταξιδιωτικών πρακτορείων καθώς και η απόφαση με  αναλυτική αιτιολόγηση αυτής είναι καταγεγραμμένες στο Βιβλίο Πράξεων του Διευθυντή του ΓΕ.Λ. Αξιού και είναι στη διάθεση κάθε ενδιαφερόμενου.

Ενστάσεις μπορούν να υποβληθούν εντός τριών (3) ημερών από την ανάρτηση της παρούσης.